Pon. - Pt. 08:00 - 19:00

Sob. & Ndz. - E-MAIL

+ 48 880 661 662

biuro@wiis.pl

Wrocław

Serwis na dojazd do klienta

Formularz

tekst

Przedszkole uczy nie tylko samodzielności, ale przede wszystkim życia w grupie. Takie rozwijanie społeczne ma istotne znaczenie dla dziecka, gdyż to właśnie daje fundament z którego dziecko będzie czerpało doświadczenie, by móc budować relacje w dalszym życiu. Przedszkole nie tylko uczy jedynaków jak zachowywać się w grupie, nie tylko dzieci takie muszą się uczyć czym jest kompromis, każde dziecko dzięki właśnie przedszkolom dowiaduje się o swoich potrzebach, o swoich zainteresowaniach. Przedszkola pokazują małym dzieciom jak urządzony jest świat, że nie tylko one mają swoje prawa, ale że te prawa mają wszyscy i trzeba umieć się dostosować. Zasady takie często nie istnieją w domach, gdyż przeważnie rodzice nie mają na to czasu, albo wprowadzają takie zasady, które są dla nich wygodne. Przedszkola to miejsce pierwszych życiowych lekcji takich jak nauka czekania, cierpliwości, współpracy, dzielenia się z innymi. Często właśnie przedszkola są pierwszym miejscem, gdzie dziecko uświadamia sobie, że nie jest jedyne na świeci, to ważna lekcja, przydająca się na wiele lat później. Jak pokazuje samo przedszkole to nie tylko scena radości, szczęścia i wiecznych zabaw, ale przede wszystkim miejsce gdzie uczy się dziecko życia i tak to można spuentować.
Przedszkola Wrocław dają jedną z pierwszych lekcji samodzielności. Zapisując nasze dzieci do przedszkola Wrocław możemy być wręcz pewni, że nasze dzieci nauczą się samodzielności i będą nas wyręczały, a nie tak jak dotychczas, iż to właśnie rodzice najczęściej wyręczają swoje małe pociechy z wszelkich powinności. Rodzice niestety mają tendencję, iż robiąc na skróty czyli „żeby było szybciej”, ubierają swoje dzieci, myją i dają jeść, chociaż dzieci już same to potrafią. Przedszkola nie dają aż takich możliwości, to właśnie tu odbywają się lekcje samodzielności, zaczyna się zapinanie kurtki, ubieranie czapeczki a nawet zawiązywanie butów. Takie czynności niezwykle ważne są dla dziecka, który po powrocie z przedszkola będzie mógł zademonstrować tego czego się nauczył sam. Zatem nie odbierajmy dzieciom radości z pierwszych lekcji samodzielności, a zobaczymy, że przedszkole to naprawdę idealne rozwiązanie, by nie tylko ulżyć sobie, ale dać możliwość rozwoju naszego dziecka, który z przyczyn zwanych rodziców stoi w miejscu, bo rodzice nie pozwalają mu na wiele czynności, które on potrafi. Jak to się zwykło mówić do przedszkolaka, przedszkola to nie bajka, ale kolorowe życie i właśnie tu pojmie się czym jest samodzielność, a ta cecha jest jedną z najważniejszych i bardzo istotnych, by w dorosłym życiu móc odnosić sukcesy.
Czy przedszkole we Wrocławiu oprócz dobrej zabawy uczą czegoś? Na pewno. Już od lat przedszkole we Wrocławiu spełnia szereg ważnych funkcji i nie zapomina się o nich, że przedszkole we Wrocławiu ma być przede wszystkim dla dziecka, a nie dla rodzica. Dziś z wielkich ofert możemy wyczytać, że przedszkola przygotowują już małe dzieci do dorosłego życia, ale w formie zabawy. Takie nauki są bardzo potrzebne, gdyż pomagają nie tylko odnosić sukcesy, ale też radzić sobie z wieloma trudnościami jakie czekają w życiu, ale nie tylko na malucha, ale i na dorosłą osobę. Tu można przytoczyć słynne powiedzenie „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”, więc przedszkola nie tylko bawią, ale też uczą wiele. Dają pewne doświadczenie już w przedszkolu mogą przydać się w późniejszym życiu. Każde przedszkole daje i stwarza możliwość rozwoju, kształcenia i wyszukuje już od najmłodszych lat talentów wśród dzieci. Czyż nie jest to piękny początek edukacji dla maluchów? Tak, właśnie przedszkola za sprawą mechanizmów i rąk wychowawcy stwarzają morze możliwości. To od rodziców zależy jakie przedszkola wybiorą dla swoich dzieci, czy będzie to zwykłe publiczne, czy też prywatne z lekcjami języka angielskiego. Taki wybory często są ogromnie ważne, to dzięki nim dajmy start dla naszych dzieci, a potem one umiejętnie go wykorzystują albo i nie. Wszystko leży w gestii rodziców.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad celem jaki pełni przedszkole Wrocław? Jakie emocje towarzyszyły wam podczas pierwszej wizyty w przedszkolu? Strach, niepewność, a potem radość? Tak, na pewno, każdy kto chodził do przedszkola zetknął się właśnie z tymi uczuciami. A zatem jako dorośli ludzie widzimy wizję trochę inną przedszkola niż nasze małe pociechy, które tylko idą po to, by się bawić. Jakim miejscem jest przedszkole Wrocław dla dziecka, a jakim dla rodzica? Dla dziecka za pewne to miejsce wspaniałej zabawy, radości, dla dorosłego to miejsce, gdzie dziecko zaczyna zdobywać wiedzę, uczy się mądrości i zyskuje powoli wiedzę potrzebną na dalsze lata. To miejsce szczęścia i radości, może i ma dwie odmienne wizje, widziane oczyma dziecka i oczyma rodzica, ale jedno jest pewne, że bez przedszkola świat dziecka jest uboższy, po latach można się o tym przekonać, gdy jako dorośli ludzie wspominamy swoje przygody z przedszkola. Najczęściej są to historie pełne śmiechu i zabawnych anegdot, wspomnienia dotyczą pierwszego wychowawcy, pierwszej miłości, pierwszych przyjaźni. A zatem my, jako dorośli już ludzie zastanówmy się, czy czasami warto zabierać te przedszkola i pozbawiać swoich dzieci wspomnień. A myślę, że jest do czego wracać bo przedszkole Wrocław jest wspaniałym miejscem.
Przedszkole Wrocław można przyrównać do miejsca placu zabaw, gdzie dzieci korzystają ze swojej wyobraźni. Rozwijają pod okiem wychowawcy swoje małe skrzydła, by później już świadomie korzystać ze swoich talentów. Przedszkole Wrocław w swoich ofertach ma ogrom możliwości, a zatem to właśnie w takich miejscach jak przedszkola dzieci mogą zbudować wieżę z klocków, czy też poduszek, co w domu często spotyka się z krzywym spojrzeniem mamy. Przedszkola pozwalają puścić wodze fantazji dzieciakom, które nie mogłyby tej wyobraźni urealnić w swoim domu.
Przedszkole we Wrocławiu to miejsce, gdzie dzieci już od najmłodszych lat uczą się żyć w społeczeństwie, uczą się kompromisów, uczą się przepraszać i uczą się lubić siebie nawzajem. Nie można ocenić jednoznacznie misji jaką obecnie spełniają przedszkola, od zawsze pełniły ważną rolę, ale z roku na rok, przedszkola wychodzą z coraz to nowszą ofertą, kuszą nie dzieci, ale rodziców, którzy nie tylko chcą, aby przedszkola były przyjazne dziecku, ale też aby uczyły wielu rzeczy. Pytanie tylko czy oby przedszkole we Wrocławiu nie stało się przedszkolem dla rodziców swoich dzieci?